Vseživljenjsko učenje – Kako začeti z rodoslovjem

Četrtek; 22.5.2014: V Lovskem gradiču  je potekalo predavanje z naslovom “Ko se korenin zavemo – Kako začeti z rodoslovjem”, ki ga je vodil Matej Hohkraut. Razložil nam je kako naj začnemo pri izdelavi našega rodbinskega drevesa, kje, kaj in kako iščemo, zbiramo in hranimo informacije o naših prednikih.

Pokazal nam je kam se lahko obrnemo po pomoč in kako si lahko pomagamo tudi s svetovnim spletom pri iskanju, urejanju in vodenju naše rodbine. Razlago je podprl še z osebnimi izkušnjami pri iskanju informacij o svojih prednikih in z nami delil orodja, ki jih je uporabil pri izidu svojih knjig, ki nam jih je dal v pogled. Izvedeli smo, da nam stvari, ki so na prvi pogled samoumevne ali celo nepomembne, lahko povedo marsikaj in nam pokažejo pot.

 

Dvourno predavanje je bilo zelo Izčrpno, strokovno ter polno informacij in tehnik, s katerimi si lahko pomagamo pri izdelavi svojih korenin.

 SPLETNA STRAN MATEJA HOHKRAUT

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja