Vseživljenjsko učenje – Ko se korenin zavemo – Kako začeti z rodoslovjem
Četrtek; 22.5.2014: V Lovskem gradiču je potekalo predavanje z naslovom Ko se korenin zavemo – Kako začeti z rodoslovjem, ki ga je vodil Matej Hohkraut.
Razložil nam je kako naj začnemo pri izdelavi našega rodbinskega drevesa, kje, kaj in kako iščemo, zbiramo in hranimo informacije o naših prednikih.
pokazal nam je kam se lahko obrnemo po pomoč in kako si lahko pomagamo tudi s svetovnim spletom pri iskanju, urejanju in vodenju naše rodbine.
Razlago je podprl še z osebnimi izkušnjami pri iskanju informacij o svojih prednikih in z nami delil orodja, ki jih je uporabil pri izidu svojih knjig, ki nam jih je dal v pogled.
Izvedeli smo, da nam stvari, ki so na prvi pogled samoumevne ali celo nepomembne, lahko povedo marsikaj in nam pokažejo pot naprej.
SPLETNA STRAN MATEJA HOHKRAUT
Dvourno predavanje je bilo zelo Izčrpno, strokovno ter polno informacij in tehnik, s katerimi si lahko pomagamo pri izdelavi svojih korenin.
Vseživljenjsko učenje – Da ne bomo preveč pozabljali
Ponedeljek; 12.5.2014: V nabito polni učilnici Društva U3, UTŽO – Zasavske regije je potekalo predavanje v sklopu vseživljenjskega učenja z naslovom »Da ne bomo preveč pozabljali« o spominu, ki ga je vodila Valentina Uran.
Začeli smo z nekaj teorije on naših možganih in ovrgli nekatere stereotipe, nato pa izmenjali nekaj zabavnih zgodbic o naši pozabljivosti.
Predstavila nam je tipe spomina in tehnike, ki nam pomagajo do lažjega in hitrejšega pomnjenja; akronimi in akrostihi, miselni vzorci, grupiranje števil ipd.
Naše možgane smo še preizkusili s tremi različnimi vajami in se našim uspehom in neuspehom prijetno nasmejali.
Pravilna nega zrele kože v tretjem življenjskem obdobju
Ponedeljek; 5.5.2014: v prostorih učilnice Društva U3 je potekalo brezplačno predavanje v sklopu Tedna vseživljenjskega učenja, ki ga prireja Zasavske ljudska univerza.
Predavanje, sta vodili Polona Šmid in Tina Naraglav iz salona za nego telesa in obraza DermaPolis.
Naštela nam je pogoste težave, ki se pojavijo na naši koži, pa naj bo to na obrazu, rokah, nogah ali drugje po telesu in opisala nekaj tehnik in tretmajev s katerimi jih lahko odpravljamo.
Vprašanja udeležencev so kar deževala in izvedeli smo prenekatero skrivnost.
Če imate kakšno vprašanje o našem največjem organu, se lahko obrneta na DermaPolis – Salon za nego telesa in obraza
DermaPolis Facebook
Brezplačno predavanje: Samozdravljenje z Ayurvedo
Torek, 11.3.2014 in 18.3.2014: v učilnici Društva U3 nas je Ayurvedska terapevtka, ga. Nada Matko, popeljala v svet Ayurvede.
Ayurveda je sistem tradicionalne medicine, ki izvira iz Indije, izvaja pa se tudi v drugih delih sveta kot oblika komplementarne in alternativne medicine. Beseda Ayurveda je v sanskrtu sestavljena iz besede »āyus«, kar pomeni »življenje« in »veda«, kar pomeni »znanje« ali »znanost« in pokriva štiri aspekte človeka: dušo, um, čustva in telo.
Je najstarejši in najbolj celovit zdravstveni sistem, ki ga pozna svet. Ta tradicionalna medicina se je začela zapisovati na palmine liste, ki so dan danes še vedno ohranjeni, pred 3000 leti. Korenine Ayurvede pa segajo v Indiji več kot 5000 let nazaj. Podrobno nam je opisala energije, ki nas prežemajo, njihove lastnosti, tipe in načine, kako jih določimo sami ali s pomočjo pulzne diagnoze.
Razložila nam je, kako se bolezen formira, kako in na kateri stopnji se jo zazna in zdravi in kakšna je razlika med Ayurvedsko in klasično medicino.
Izvedeli smo, kako izdelamo maslo Ghee in kakšne so njegove prednosti, recepte za lassi, pomembnost in značilnosti dnevnega ritma, prehrane, začimb in okusov ter njihov vpliv na določen tip energije, ki prevladuje v posamezniku.
Prav tako nam je predstavila Ajurvedska zdravila in mazila, zaključila pa z določanjem tipov s pulzno diagnozo.
Več o Ayurvedi si lahko preberete na spletni strani: Hiša Ayurvede v Ljubljani.
Dan odprtih vrat v LEKARNI HRASTNIK
Torek, 18.3.2014; dopoldne smo se zbrali v prostorih knjižnice Anton Sovreta
Hrastnik, kjer sta nas prijazno pozdravili mag. Materja Planko, direktorica knjižnice in ga. Petra Albert, mag. farm. in nam na tretji ponovitvi predavanja predstavila svet lekarn in farmacije.
Opisala nam je strukturo lekarn v Zasavju, njihovo delovanje in dejavnostih. Nadaljevala je z zdravili, osredotočila pa se je na prehranska dopolnila.
Vprašanja so deževala z vseh strani in vsak je dobil svoj odgovor.
Po končanem predavanju je vsak prejel še majhno darilce.
Dan odprtih vrat v LEKARNI ZAGORJE
V torek, 24.2.2014 smo se dopoldne odpravili v Lekarno Zagorje na Ulici talcev 4c, kjer nas je prijazno sprejela ga. Tjaša Abram mag.farm.spec.
Pokazala nam je laboratorij lekarne Zagorje, kjer lekarna izdeluje različna mazila, kapljice in zdravila za potrebe Trbovelj, Hrastnika, Zagorja in Litije, sledilo pa je predavanje, kjer smo med drugim izvedeli tudi:
-
Kaj vse je potrebno, preden se zdravilo lahko izdeluje
-
Kako se jih skladišči v in izven lekarn
-
Kako naj zdravila shranjujemo doma
-
Kako je potrebno jemati zdravila
-
Kaj lahko in kaj morajo vsebovati prehranska dopolnila
-
Primerjava med zdravilom / prehranskim dopolnilom, kupljenim v lekarni in pri katerem od drugih ponudnikov
-
Kako je s spletno prodajo zdravil / prehranskih dopolnil
-
In ne nazadnje, kaj vse ponujajo Zasavske lekarne svojim obiskovalcem zastonj
Nedavni komentarji