Otvoritev razstave Likovnih skupin Društva U3

P1220474Četrtek 17.4.2014; likovno razstavo –  prvo sodelovanje UTŽO Litija-Šmartno in UTŽO Zasavska regija je z besedami slavnega Picasso-ja, ki je nekoč rekel »Namen umetnosti je, da izpere vsakodnevni prah iz naših duš,« odprla Helena Hauptman, vodja Kulturnega centra in mestnega muzeja Litija, ki je gostilo razstavo likovnih skupin Društva U3, UTŽO – Zasavske regije.

Najprej smo prisluhnili milozvočnim glasovom, ki sta jih iz citer izvabili Marinka Groboljšek in Zinka Jenko, v nadaljevanju pa smo se s pesmijo sprehodili od decembra proti poletju in se vmes spomnili na dom. Zapela sta Beti in Janez Prašnikar ob spremljavi pianista Janija Slimška.

LITIJA - LIKOVNE SKUPINEOb prvem sodelovanju Univerz za tretje življenjsko obdobje sta spregovorili tudi, ga. Milena Dimec predsednica UTŽO Litija-Šmartno in ga. Zvonka Selan predsednica UTŽO Zasavske regije. Opisali delovanje Litijsko – šmarske in Zasavske univerze za tretje življenjsko obdobje, trenutno stanje in skupine, ki delujejo pod okriljem le-teh.

Zatrdili sta, da se bo sodelovanje obeh univerz v prihodnosti krepilo.

SPLET LITIJA 1Litija SpletOtvoritev likovne razstave je potekalo v prijetnem prijateljskem in družabnem vzdušju.

Razstava bo na ogled do 23. maja 2014, v času prireditev oz. po dogovoru na Tel: 01-8900-200.

 

Prireditve Kulturnega centra Litija

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.